Aktuality
MMČR Mohelnice
Sezóna 2019 odstartovala v Mohelnici!
Dnešní krásný slunný den byl jako stvořený pro závody. Po menším zranění z Německa bylo potřeba vyzkoušet jak se hojí Radkova noha a po tréninku bylo jasné, že to půjde a nebude to žádna ostuda.
Kvalifikační závod se povedl, odstartovali na třetí pozici a celý závod se tahali s bratry Boukalů.
Podobný průběh měl i první ostrý závod, po startu opět třetí, nápor Boukalů byl opět odražen a první dílčí podium bylo na světě.
Poděkování patří Marek Seják a Radek Vitoň, kteří v rámci testováni vyměnili mezi rozjížďkami motor, aby se odzkoušela různá nastavení.
Druhá jízda přinesla opravdu napínavý souboj s dvojicí posádek, kluci se pohybovali od 3 do 5 místa, kde nakonec i dojeli. Celkově skončili čtvrtý, což za daných podmínek bereme a těšime se na další závody již v plném zdraví.
Fanouškům děkujeme za podporu a uvidíme se 28.4. v Dolle.
Za fotky děkujeme Jozef Cako
foto níže
více informací ...

Kalendář DM 2019
24.03. Schnaitheim - 393km (z Příbrami)
31.03. Hänchen - 323km
28.04. Dolle - 469km
01.05. Kamp-Lintfort - 737km
05.05. Geisleden - 499km
26.05. Pflückuff - 315km
23.06. Schopfheim - 692km
30.06. Jauer - 242km
20-21.7. Aichwald - 443km
04.08. Gerstetten - 416km

Kalendář MMČR 2019
30.3. Mohelnice - 273km (z Příbrami)
4.5. Jinín - 56km
26.5. Stříbro - 96km
15.6. Březová n. Svitavou - 254km
29.6. Dobřany - 63 km
22.9. Kramolín - 51km
12.10. Horní Újezd - 231km


17.8. DALEČÍN - DRUŽSTVA - 236km

Kalendář GP 2019
7.4. Lommel Belgium
14.4. Talavera Spain
22.4. Oldebroek Netherlands
12.5.KRAMOLIN CZECH REP.
19.5.Kiev "Bucha" Tbc Ukraine
2.6.Plomion France
9.6.Kivioli Estonia
7.7.Markelo Netherlands
14.7.Strassbessenbach Germany
28.7.Stelpe Latvia
25.8.Roggenburg Switzerland
1.9. Gooik Belgium
8.9.Gueugnon France
15.9.Rudersberg Tbc Germany

Nacházíte se zde: >

Aktuality


<<    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34   >>  

Mistrovsví Evropy tahačů v Mostě

1.9.2011
Jelikož náš zdravotní stav nám neumožňuje závodit na sajdě,nezbývá,než se jezdit na závody bohužel jen koukat!:-(
A tak jsem s radostí přijal pozvání od jednoho z hlavních partnerů firmy LUK do továrního teamu MKR Technology,který se právě účastnil ME tahačů v Mostě.Měl jsem tak skvělou příležitost poznat jeho jezdce i majitele,sympatického Maria Kresse,který když je potřeba nemá problém lehnout si pod tahač a pomáhat mechanikům!Závody jsou na vysoké úrovni,při pohledu do zázemí teamu MKR Technology, jsem se jen přesvědčil,jak vše funguje na profi úrovni.
V pondělí po závodech jsem dostal super příležitost svézt se s několinásobnýmn mistrem ME Markusem Östreichem v jeho Renaultu DXi13.Jelikož okruh znám z motorky,zajímalo mne jaké to bude s tahačem a byl to opravdu mazec.Kolos o hmotnosti 5tun a výkonu 1140koní s krouťákem necelých 6000Nm se choval perfektně,kdybych zavřel oči myslel bych si,že jedu v nějakém špičkovém závodním autě a ne „Trucku“.Byl to pro mě opravdu mimořádný zážitek a chtěl bych za něj moc a moc poděkovat.
Nějaké foto od teamu v galerii.

ps:Tento víkend máme s Vaškem v plánu první zkušební trénink na sajdě,dáme info
Ahoj LukášInfo o našem možném startu

29.6.2011
Jelikož jsme sem nějakou dobu nepsali nic o nás a naší možné účasti na závodech,tak se to pokusím napravit...
Léčba vyhřezlé plotýnky spojené s problémy kyčelního kloubu spolujezdce Vaška je tak nějak na delší dobu,ale i přesto se jeho stav o dost zlepšil a tak byl v plánu,alespoň zkušební start na Mčr v Kaplici.
Bohužel při tréninku před třemi týdny s náhradním spolujezdcem Lukášem Sejkem,se kterým jsme měli v plánu jet v Horním Újezdě a Kaplici,jsem si po jednom z doskoků-nevím,poranil koleno.Po dnešním vyšetření z mag. rezonance,my bylo sděleno,že mám natržený křížový vaz a odštíplou chrupavku bo co?:-((((
Takže štěstí na naší straně letos opravdu není!!!-((( Pokud léčba půjde podle prognóz a plánů páně doktorů,chtěli bychom se objevit na Mčr v Ledči n/Sázavou.Tak Držte palce,ať se konečně můžem zas co nejdřív postavit na start.
Jak se něco pohne k lepšímu,budem včas informovat.
Ahoj L
Crossracing cup Vranov 22.5.2011

23.5.2011
Dalším závod oblíbeného Crossracing cupu se konal ve Vranově u Brna.Vzhledem k naším zatím ne moc dobrým sajdkárkrosovým vyhlídkám s Vaškem,jsem využil nabídky na svezení od Honzy Hanulíka,který se letos účastní v MČR s Přemkem Hájkem.Po vyřízení Honzovy propustky u Přemka,jsem se rozhodl,že do Vranova přeci jen pojedu,abych se svezl po dlouhé době od Kramolína na sajdě.
Přijeli jsme s mehánou Harrinou už v sobotu,abychom v klidu poseděli u grilu a pochytili nějaké to morvské moudro-).
Trať ve Vranově je plná dlouhých a pěkných skoků,jsou na ní prudké sjezdy i výjezdy,její šířka by bez problémů vyhovovala MČR a myslím si,že zařazením do kalendáře MČR v sajdkárkrosu,by bylo pro jezdce určitou náplastí na některé ne moc dobře připravené areály.
Depo se brzy zaplnilo,sajdkár dorazilo myslím,že deset-).Pořadatel trať ráno dostatečně prolil,aby se mohlo vyrazit na první tréninky.První čtyřkolky přijeli trochu od bláta,ale ostatní závodníci už jezdili na pěkném podkladu.
Odjeli se dva tréninky a protože,jsem s Jankem nikdy nejel,rozhodli jsme se pro klidnější jízdu,po tréninku se ukázalo,že je to zkušený bajfára-).Jelikož zde nebyla kvalifikovaná časomíra,nejel se měřený trénink a na start se nastupovalo podle pořadí v seriálu.Protože jsem tady jel na sajdě poprvé,šli jsme na start jako poslední.
Start se nám povedl na třetím místě,ale během dvou zatáček jsme se pověsili za Diblu,drželi jsme se s klukama asi dvě kola a věřili v to,že je pěkně pozlobíme,ale udělal jsem dvě chyby,po kterých nám kluci odskočili a my jsme tak dokončili na moc pěkném druhém místě.
1.rozj:
1.Diblík-Šnévajs,2.Pudlo-Hanulík,3.Válek-Musil,4.bří Vejchodové,5.bří Jurkové
Toto pořadí bylo nakonec i celkové,protože během druhýh rozjížděk se stal v kategorii čtyřkolek ošklivý pád jednoho z jezdců,pro kterého musel přiletět vrtulník.Vzhledem k časovému zdržení,byl závod po rozpravě s jezdci zrušen.
Za náš celý tým přejem zraněnému čtyřkolkáři brzké uzdravení.

Možná se budu opakovat,ale závody Crossracing cupu byli opět na super úrovni s velkou účastí závodníků a s pořadatelem Mariánem Klíčem,který se snaží jakýkoliv problém vyřešit ihned na místě,ale hlavně pokud možno ve prospěch závodníků i diváků.Tyto závody jsou super možností pro začínající kluky,hlavně co se side týče,škoda jen,že to máme my čehůni malinko z ruky-).
Uff,tak tj. vše,čus L

Ve fotogalerii jsou Harinovo kousky:)))
MMČR Horšovský Týn-Quad 15.5.2011

18.5.2011
Druhý závod MMČR Side a Quad se konal v Horšovském Týně.Jelikož jsme nemohli startovat na sajdě,dostal jsem znovu možnost od Járy Faktora,startovat na jeho tréninkové čtyřkolce KTM.Na závody jsme vyrazili už v sobotu odpoledne,abychom v klidu u grilu prohodili pár moudrých slov:).Večer ze začalo zatahovat a počasí nám během pár minut začalo pěkně připravovat bahenní lázně na závod.Tentokrát musím napsat,že připravenou trať a vůbec závodiště celé,pro konání MMČR bych si představoval trochu jinak a myslím,že nejsem sám:(.
Ranní trénink jsem raději vypustil a když jsem viděl těch pár kluků co se rozhodlo vyrazit na seznamovák,tak se my nechtělo ani oblíkat.Nakonec jsem vyrazil na kvalifikaci a zkoušel zajet co nejrychlejší čas mezi 23-ma „Přeborníkama“:).Povedlo se my to na 9. místě což bylo milé překvápko.
Do první rundy se my povedlo vyrazit na první fleku:),na kterém mě kluci dovolili jet asi dvě kola,čekal jsem,kdy se kolem mě začnou prohánět rychlíci jako třeba Marián,Jarda,Kuchťák a spol. a to se po chvíli začalo dít:). Nakonec jsem projel cílem na čtvrtém fleku,což byl pro mě super výsledek:).Jarda po špatném startu jel ze zadních pozic a nakonec to stihl na 6.místo.
1.rozj:
1.M.Klíč,2.Pondělíček,3.Poláček

Mezi rozjížďkami se opravovala uražená brzdová hadička u Jardovo 4kolky.Tato oprava se bohužel nestihla a jelikož byl můj start na 4kolce v Horšáku jen návštěvou tohoto seriálu,předal jsem Járovi jeho druhou KTM,aby tak mohl bojovat o bodíky a já se tak šel v klidu dívat a fandit.Během rozjížďky začalo dost pršet,tak se souboje na trati staly ještě více zajímavé.Jarda se opět po špatném startu jako v první rundě propracoval stíhací jízdou na stále obtížnější trati až na 7. flek,v jeho jednapadesáti letech klobouk dolů!
2.rozj:
1.M.Klíč,2.Pondělíček,3.Sůsa

Byl to pro mě moc pěkný trénink na sajdu,poděkování za tuto možnost patří opět Fakyho Teamu

Fotky od kluků z quadrace ve fotogaleriiDodatečné info z 1. společného tréninku

10.3.2011
Minulou sobotu jsme se rozhodli pro první trénink na trati u Břeclavi zvané "Hrušky".Zvolili jsme ji hlavně pro její hlinitopísčitý povrch,který je pro jarní a stále neustupující zimu ideální,což se potvrdilo na místě.Počasí vyšlo perfektně,motorek se celkem sešlo něco okolo 30,z toho 3 sajdkáry a tak se mohlo začít na docela upravené trati,která se postupem času stávala rozbitější.My jsme zvolili rozehřívací tempo po delší zimě a snažlili se tak rozehřát sebe i motorku,resp nově udělaný motor.Se kterým jsme ke konci dne začali mít menší problémy.Rozhodli jsme se proto, raději skončit,což se nám i pro naší únavu docela hodilo-)))!V neděli jsme motor vyndali a hned ho raději odvezli na kontrolu.
Pocity z prvního společného tréninku jsou více než dobré,Vašek je zkušený bajfára a tak jízda s ním se dá perfektně užít!!!
Příští trénik máme naplánovaný na tento víkend,teda pokud bude hotový motor!
Pár fotek z Břeclavi,převzaté od kluků z motolevel.com,jsou v galerii.
Ahoj Lukáš

<<    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34   >>